kosmetyki sportowców

Z jakich kosmetyków korzystają sportowcy?

Osoby uprawiające sport pamiętają o zgromadzeniu niezbędnego sprzętu oraz zakupieniu odpowiedniej odzieży i butów. Specjalnej troski wymaga również pielęgnacja skóra i ciała, by ich dysfunkcje nie ograniczały możliwości. Warto zastanowić się, z jakich kosmetyków powinni korzystać sportowcy.

Receptura wzmocnionego działania

Wyczynowi sportowcy oraz amatorzy potrzebują kosmetyków o wzmocnionym działaniu. Dzięki specjalnie opracowanym recepturom są one w stanie złagodzić negatywne skutki treningów oraz przyspieszyć regenerację i zrelaksować po ćwiczeniach. Na ich skuteczność wpływa kompozycja najwyższej jakości składników naturalnego pochodzenia. W produkcji kosmetyków dla sportowców opracowanych przez specjalistów kosmetologii i medycyny sportowej nie powinno stosować się substancji szkodliwych, jak np. parabenów ani pochodzenia odzwierzęcego. Warto wybrać produkty etyczne, czyli nietestowane na zwierzętach. Idealnym rozwiązaniem będzie również znalezienie linii kosmetycznej łatwo dostępnej i produkowanej w Polsce. Osoby uprawiające sport powinny zaufać kosmetykom, gdyż dzięki poprawieniu komfort ciała oraz przygotowaniu mięśni do ćwiczeń, sprawiają, że trening staje się bardziej efektywny.

 

Produkty warte uwagi

  • Lotion stymulujący, pozwala przeprowadzić skuteczną rozgrzewkę. Za sprawą substancji rozgrzewających i poprawiających ukrwienie przygotowuje mięśnie do wysiłku.
  • Krem na otarcia – unikalny zestaw składników tworzy barierę, która ogranicza ilość uszkodzeń skóry wywoływanych otarciami przez odzież lub używany sprzęt sportowy
  • Lotion regeneracyjny, stosowany po ćwiczeniach. Minimalizuje uboczne skutki pracy mięśni. Przyspiesza usuwanie z organizmu toksyn. Wpływa pozytywnie na odnowę poprzez poprawę mikrokrążenia. Regeneruje też nadwyrężony naskórek.
  • Krem na rozstępy – zapobiega pojawieniu się rozstępów, likwiduje te, które już powstały.
  • Oliwka rewitalizująca do masażu – zapewnia relaks i odprężenie po trudach ćwiczeń, pomocna w walce z urazami, które zawsze ryzykują sportowcy.

 

 

Shopping Cart