kosmetyki stymulujące pracę mięśni

Kosmetyki przydatne przy stymulacji mięśni

Każdy sportowiec potrzebuje specjalistycznych kosmetyków, które są stworzone z myślą o potrzebach jego skóry i mięśni. Oczywiście każdy z nas ma taką samą skórę i mięśnie, jednak sportowcy to specyficzna grupa ludzi, którzy wystawiają swoje ciało na szczególnie trudne warunki. Regularne treningi o dużej intensywności sprawiają, że ich mięśnie są narażone na częste kontuzje, a skóra wystawiana na działanie zmiennych (i często szkodliwych) warunków atmosferycznych. Zwykłe kosmetyki dostępne w każdej drogerii mogą nie być odpowiednie dla ich mięśni i skóry. Kosmetyki zaprojektowane i stworzone z myślą o sportowcach różnią się od nich składem i sposobem działania.

Jakie powinny być idealne kosmetyki dla sportowców?

Kosmetyki stworzone dla sportowców powinny mieć odpowiednio dobrane składniki, które będą między innymi chroniły naskórek przed działaniem potu, zwiększały dotlenienie mięśni i chroniły skórę przed działaniem warunków atmosferycznych. Specjalne składniki aktywne mają kojący wpływ na stany zapalne i doskonale odżywiają, a także regenerują mięśnie oraz skórę. Większość składników zawartych w takich kosmetykach jest pochodzenia naturalnego, dzięki czemu są to preparaty bezpieczne dla zdrowia, dobrze tolerowane i niewywołujące alergii.

Czym jest stymulacja mięśni i jakich kosmetyków do niej używać?

Każdy człowiek uprawiający sport doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak istotna jest przed treningiem odpowiednia rozgrzewka. Bez niej mięśnie nie będą przygotowane na zwiększony wysiłek fizyczny, co może zakończyć się niebezpieczną kontuzją na dobre rujnującą nasze plany treningowe. Prawidłowo wykonana rozgrzewka powinna wzmóc krążenie krwi, rozgrzać nasze mięśnie i w odpowiedni sposób je stymulować, dzięki czemu będą one gotowe na trening. Stymulacja mięśni przed treningiem to absolutna konieczność. Doskonałym pomysłem jest stosowanie specjalnego lotionu stymulującego, który rozgrzewa i przygotowuje mięśnie do intensywnego wysiłku. Jego unikatowy skład zawiera ekstrakt olejowy z papryki owocowej, który pobudza mikrocyrkulację, co wywołuje efekt ciepła. Włączenie go do swojej rozgrzewki sprawi, że mięśnie i skóra będą prawidłowo dotlenione, odżywione oraz gotowe na zwiększony wysiłek fizyczny.

Shopping Cart